-20 éve kempozol, hogy látod a fejlődésedet ebben a bő két évtizedben? Mindig is a nagykesztyűs küzdelmek vonzottak?
L.L.: Februárban lesz 21 éve… leírni is döbbenet.
Ez egy hosszú folyamat, leírva pedig napokig tartana. A legfontosabb talán, hogy nem adtam fel. 12-13 éves koromban kezdtem a full kontakt versenyzést és emlékszem, hogy sokszor kikaptam, mire megtanultam, hogy mentálisan hogyan tudom az ellenfeleimet felőrölni. Amihez persze elengedhetetlen a sok edzés, a fizikai erő, de ennél többről van szó.
A mostani szemináriumon már erről is szeretnék szót ejteni.
A Kempo sokrétűsége miatt kipróbáltam magam szinte minden szabályrendszerben. Ezekből is sok eredményt és tapasztalatot gyűjtöttem. De még is úgy érzem, hogy az „én stílusom” az álló bunyóban teljesül ki. Nem a testi adottságokról beszélek, ha nem pont a megjárt utamról.
-Mi terelt ennyire a versenyorientáltság irányába?
L.L.: Nem elégedtem meg az amatőr szinttel. Az én mottóm az hogy „a kemény munka mindig kifizetődik”. Legyen az embernek bármilyen célja az életben, lesznek buktatók, de ha mélyen hisz benne, akkor felül tud kerekedni mindenen, és ha kell újra és újra neki állni. Ez is mind a kemény munka része. Én a küzdelemben élem meg ezt a tudatosságot.
-Szinte minden versenyedet megnyered több szabályrendszerben, jópár szervezet, szövetség bajnoka vagy évek óta. Mesélnél erről a munkáról és útról ami ideáig elvezetett?
L.L.:Ahhoz, hogy egy versenyző hosszútávon sikeres legyen, sok mindenről le kell mondania. De ez pontosan az elhivatottságára és a fegyelmezettségére fog utalni. Egy harcos legyen fegyelmezett, bátor, tisztelettudó, figyelmes, tettre kész, állhatatos, kitartó, nyitott. Gyors, dinamikus, laza, erős. Mind ehhez nagyon sok idő munka és alázatosság kell. Szerintem ezek egy bajnok ismérvei. Amibe pedig energiát teszünk, onnan egy idő után kapunk is. Nagyon sok jó, és igaz emberek, barátok segítik a munkámat, tanítványaim előtt példa tudok maradni melyből mindig motivációt tudok meríteni.
-Úgy tartja a mondás hogy a harcos legnagyobb fegyvere az elméje. Van külön mentális felkészülésed is a megmérettetésekre?
L.L.: A felkészüléseim során sokat beszélgetek Édesapámmal, mentorommal (Lévai László 8.Dan) akitől jóformán mindent megtanultam. Elméletben vele készülök, mindig átbeszéljük, mikor-mire kell figyelnem, ha lát egy kis javítani valót azt elmondja és az edzésen elvégzem. Számomra tökéletes rálátása van, hogy mi az, ami a küzdelemben eladható, életszerű. Én is igyekszem így tanítani.
-Mit tervezel a január 20 megrendezésre kerülő szemináriumra?
L.L.: A technikákon kívül amit gyakorolni fogunk, szeretném hangsúlyozni, hogy a megfelelő felkészültségre a nap teljes szakaszában oda kell figyelni. A fizikai részében a helyes táplálkozástól kezdve a megfelelő mennyiségű és minőségű regenerációra. A mentális részében pedig…. azt majd ott elárulom.
Mindenhez szeretnék majd konkrét példákat mondani.
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.